Šiandien vardadienius švenčia:
Sveikata

Ženklai, rodantys, kad gyvensite ilgai

Mokslininkai mano, kad 25 procentus žmogaus gyvenimo trukmės lemia genetika, o 75 procentus – išoriniai veiksniai ir gyvenimo būdas.

Yra ženklų, galinčių patvirtinti, kad nugyvensite tikrai ilgą gyvenimą.

Gyvenimo trukmę daugiausia lemia lytis: beveik visų žinduolių rūšių patelės išgyvena ilgiau nei patinai. Kalifornijos universiteto mokslininkai, kurį laiką stebėję graužikus, išsiaiškino, kad tarp ilgaamžių pelių daugiausia buvo būtent patelių.

Patinai yra labiau pažeidžiami. To priežastis – testosteronas, kuris turi neigiamą poveikį imuninei sistemai. O estrogenas (moteriškas lytinis hormonas) saugo nuo uždegimo.

Harvardo universiteto mokslininkų teigimu, didžioji dalis šimto ir daugiau metų sulaukusių žmonių buvo vegetarai.

Tyrimai patvirtino faktą: kai į žmogaus organizmą patenka didelis baltymų kiekis, ląstelės ima sparčiai senti. Kartu su baltymais gaunama aukštos kokybės „statybinė medžiaga“ yra svarbi aktyviam augimui ir dauginimuisi.

Vis dėlto suaugusiam organizmui tokios stimuliacijos nereikia. Užsitęsęs ląstelių augimas pagreitina senėjimą. Jei sumažinsite aminorūgščių kiekį, ląstelės nustos aktyviai augti ir visas pastangas galės sutelkti į organizmo apsaugą.

Didelė geležies koncentracija kraujyje pagreitina senėjimo procesus organizme, o normalus hemoglobino kiekis gali užtikrinti ilgaamžiškumą.

Geležis lemia žmogaus organizmo gebėjimą kovoti su infekcija. Pavyzdžiui, susirgus Parkinsono liga ar esant kepenų patologijai, hemoglobino kiekis organizme būna gerokai mažesnis. Būtent todėl mokslininkai teigia, kad šio mikroelemento metabolizmas glaudžiai susijęs su ilgu gyvenimu.

Šį faktą patvirtina alternatyvūs moksliniai darbai, jų autoriai įrodė, kad nesaikingas raudonos mėsos (geležies šaltinio) vartojimas didina su amžiumi atsirandančias patologijas. Nesaikingas raudonos mėsos vartojimas didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Mokslininkai teigia, kad geležies papildų vartojimas dažniausiai nėra su tuo susijęs, nes papildai skiriami esant reikšmingam geležies trūkumui.

Italų mokslininkai ištyrė 100 metų jubiliejaus sulaukusius žmones ir padarė išvadą, kad šimtamečių žarnyno mikroflora yra sveika.

Reguliariai valgydami maistą su probiotikais, galite pagerinti žarnyno veiklą. Viduržemio jūros dieta yra dar vienas puikus būdas pagerinti žarnyno mikroflorą. Būtent tokia dieta užtikrina daugumos italų ilgaamžiškumą. Šimtamečių racione vyrauja jūros gėrybės ir žuvis, šviežios daržovės ir vaisiai – jaunystės ir gyvybingumo šaltiniai.

Žmogaus pasaulėžiūra taip pat turi nemažą įtaką jo gyvenimo trukmei. Tai nesunku paaiškinti: optimistiškai nusiteikę žmonės yra linkę laikytis sveikos gyvensenos – stebėti mitybą, palaikyti fizinį aktyvumą bei pakankamai laiko skirti kokybiškam miegui.

Kitas optimistų bruožas, kuris taip pat gali užtikrinti ilgą gyvenimą, – pasitikėjimas savimi. Tokie žmonės nelinkę panikuoti ar pulti į neviltį, jie lengvai randa išeitį net ir iš labai sunkių gyvenimo situacijų. Be to, jie daug greičiau atsigauna po streso.

Mokslininkai padarė išvadą, kad intelektualūs žmonės gyvena gerokai ilgiau nei menką išsilavinimą turintys. Pasirodo, kad smegenys, negaunančios reguliaraus krūvio, sensta kur kas greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *